Affiliate Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2Performant active.

Vezi toate job-urile Affiliate Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: 2Performant
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.11.2017

    2Performant este o rețea europeană de performance marketing. Credem în democratizarea marketing-ului, transparență și performanță. Suntem aici pentru a dezvolta tehnologii si servicii menite sa schimbe viata si business-ul partenerilor nostri.

    Punem în legătură 500 de magazine online cu peste 50,000 de afiliați români și străini care le pot promova într-un sistem 100% bazat pe performanță

    Cerinte

    – Ai experienta in e-commerce si/sau in marketing digital;
    – Esti un bun communicator si ai avut ocazia sa interactionezi cu clienti;
    – Reusesti sa gasesti solutii la situatii neprevazute;
    – Ai capacitatea de a interpreta cu usurinta cifre si grafice si le poti transforma in concluzii si actiuni;
    – Ai cunostinte despre canale de promovare online (terminologii, rolul in mixul de marketing online, utilizare etc.);
    – Ai cunostinte despre Google Analytics, Google AdWords etc.
    – Stii sa folosesti suita Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint);

    Responsabilitati

    – Lucrezi cu magazinele online si sa indrumi advertiserii pentru lansarea si optimizarea programelor de afiliere;
    – Oferi asistenta advertiserilor si afiliatilor din platforma;
    – Identifici alaturi de advertiseri oportunitati de crestere a programelor de afiliere;
    – Identifici alaturi de afiliati oportunitati de crestere a portofoliului si profitabilitatii;
    – Colectezi feedback de la advertiseri si afiliati si il transmiti mai departe catre echipa de product development;
    – Urmaresti indicatorii de business privind advertiserii si afiliatii si propui actiuni specifice pentru imbunatatirea acestor indicatori.

    Alte informatii

    Un plus ar fi daca:
    – Ai fost afiliat sau ai facut managementul unui program de afiliere;
    – Ai lucrat cu tool-uri precum: Zendesk, Asana, Jira, Confluence etc.
    – Ai certificarile Google Analytics, Google AdWords etc.