Consultant Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Romanian Business Consult active.

Vezi toate job-urile Consultant Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Romanian Business Consult
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.10.2017

    Romanian Business Consult furnizeaza solutii integrate IT, servicii si consultanta pentru industria de retail international: scannere, RFID, wireless, verificatoare pret, retele, routere, switchuri, cash management, self check out, dezvoltand solutii software de gestiune customizate pentru eficientizarea activitatilor interne ale companiilor.

    Cerinte

    Cerinte/candidatul ideal

    Absolvent facultate profil Tehnic/Informatica

    Cunostinte de baza de retelistica (suita TCP/IP)

    Background tehnic

    Calificare tehnica: Windows si Linux – reprezinta avantaj

    Cunostinte echipamente hardware (PC, imprimante etc.) – reprezinta avantaj

    Limba engleza – nivel mediu spre avansat

    Responsabilitati

    Asigurarea de consultanta si suport tehnic clientilor

    Rezolvarea tichetelor deja diagnosticate, in mod remote sau telefonic, pe baza documentatiei

    Acordarea de suport tehnic remote la implementare si update-uri

    Utilizarea si intretinerea documentatiei tehnice necesare

    Preluare si rezolvare tichete software L2

    Escaladare tichete catre suport software L3, testarea si implementarea in locatiile clientului a solutiilor furnizate de L3

    Urmarirea alarmelor venite de la sistemul de monitorizare

    Scopul postului este acela de a oferi suport si consultanta pe solutiile de retail si industria alimentara din portofoliul RBC.

    2000 RON NET / luna
    Hybrid

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (64)