Debt Purchasing Coordinator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KRUK Romania active.

Vezi toate job-urile Debt Purchasing Coordinator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: KRUK Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2017

    KRUK Romania este companie membră a Grupului KRUK, liderul pieței de management al creanțelor din zona Europei Centrale.  KRUK România a luat fiinţă la începutul anului 2007. Cele două linii principale de business sunt recuperarea creanțelor cesionate și colectarea creanțelor externalizate de partenerii de afaceri. Compania  este specializată în gestionarea completă a creanţelor și oferă servicii de recupere atât a creanţelor instituţiilor financiare, cât şi ale marilor clienţi corporativi. KRUK România gestionează portofolii de creanţe provenind de la bănci, companii de leasing, operatori de telefonie fixă şi mobilă, operatori de televiziune prin cablu, furnizori de platforme digitale, furnizori de utilităţi, precum şi de la companii producătoare de bunuri de larg consum.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate;
    • Abilitati foarte bune de organizare, negociere si atentie la detalii;
    • Cunostinte de operare calculator (Word, Excel, PowerPoint);
    • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

    Responsabilitati

    • Coordoneaza procesul de tranzactionare a portofoliilor de creante, oferind asistenta in activitatea de achizitii creante astfel incat sa fie atinse obiectivele de business ale Companiei;
    • Pregateste bazele de date trimise de catre client spre evaluare, pe care le transmite spre analiza Departamentului de Risc al KRUK SA;
    • Gestioneaza corespondenta intre Portfolio Investment Section, zona de Risc a KRUK SA Polonia, Operations Area, Complaints Section, Invest Capital Malta si Legal Support Section si partenerii de afaceri ai KRUK Romania, in procesul de achizitionare a portofoliilor;
    • Pregateste ofertele de pret pentru licitatiile/tranzactiile de cesiune creante, obtine aprobarile necesare si transmite ofertele catre partenerii de afaceri ai KRUK;
    • Informeaza cu privire la rezultatul licitatiilor si semnarea contractelor de cesiune creante, in concordanta cu procedurile existente;
    • Relationeaza si negociaza direct cu Partenerii de afaceri in scopul achizitionarii de portofolii de creante;
    • Gestioneaza direct relatia cu Consultantii externi, cu Birourile notariale, respectiv cu posibilii Co-investitori implicati in tranzactiile de cesiune creante;
    • Sustine prezentari de rezultate/activitate a cumpararii de portofolii de creante;

    Alte informatii

    Contract cu durata determinata de 1 an.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (14)