Legal Advisor - Creante negarantate(Pers. Juridice)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KRUK Romania active.

Vezi toate job-urile Legal Advisor - Creante negarantate(Pers. Juridice) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: KRUK Romania
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2017

    KRUK Romania este companie membră a Grupului KRUK, liderul pieței de management al creanțelor din zona Europei Centrale.  KRUK România a luat fiinţă la începutul anului 2007. Cele două linii principale de business sunt recuperarea creanțelor cesionate și colectarea creanțelor externalizate de partenerii de afaceri. Compania  este specializată în gestionarea completă a creanţelor și oferă servicii de recupere atât a creanţelor instituţiilor financiare, cât şi ale marilor clienţi corporativi. KRUK România gestionează portofolii de creanţe provenind de la bănci, companii de leasing, operatori de telefonie fixă şi mobilă, operatori de televiziune prin cablu, furnizori de platforme digitale, furnizori de utilităţi, precum şi de la companii producătoare de bunuri de larg consum.

    Cerinte

    •Absolvent de studii superioare juridice;

    •Experienta intre 2 si 4 ani, expertiza in procesul de executare silita a creantelor;

    •Experienta in domeniul Insolventei reprezinta un avantaj;

    •Experienta in domeniul litigii comerciale reprezinta un avantaj;

    •Cunostinte a legislatiei in materia Legii insolventei, Drept Civil, Drept Procesual Civil;

    •Proactivitate in derularea activitatilor zilnice;

    •Capacitate de a lucra in conditii de deadline;

    •Cunostinte avansate de limba engleza;

    •Cunostinte MSOffice – avansat (Word, Excel, Access, Power Point);

    •Excelente abilitati de lucru in echipa;

    •Excelente abilitati de organizare si planificare;

    •Abilitati de comunicare, acuratete si corectitudine in exprimare;

    •Atitudine pozitiva si dorinta de a progresa in cariera;

    •Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    •Monitorizarea dosarelor executionale negarantate, mentinerea legaturii cu executorii judecatoresti, oferirea de raspunsuri la solicitarile acestora;

    •Redactarea cererilor in procedura de insolventa, cat si in cazul cailor de atac;

    •Monitorizarea dosarelor de insolventa negarantate pe buletinul insolventei si portalul instantelor de judecata;

    •Mentinerea legaturii cu lichidatorii/administratorii judiciari pentru cazurile din portofoliul alocat - negarantat;

    •Redactarea raspunsurilor/adreselor catre lichidatorii/administratorii judiciari si/sau instantele de judecata;

    •Reprezentare in fata instantelor de judecata, a executorilor judecatoresti, lichidatorii/administratorii judiciari sau a altor institutii;

    •Redactarea intampinarilor, contestatilor si a diferitelor cai de atac;

    •Desfasurarea negocierilor atat cu clienti ai Companiei, cat si cu diferiti terti, in procesul de recuperare al creantelor.

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (20)