Information Security Officer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KRUK Romania active.

Vezi toate job-urile Information Security Officer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: KRUK Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2017

    KRUK Romania este companie membră a Grupului KRUK, liderul pieței de management al creanțelor din zona Europei Centrale.  KRUK România a luat fiinţă la începutul anului 2007. Cele două linii principale de business sunt recuperarea creanțelor cesionate și colectarea creanțelor externalizate de partenerii de afaceri. Compania  este specializată în gestionarea completă a creanţelor și oferă servicii de recupere atât a creanţelor instituţiilor financiare, cât şi ale marilor clienţi corporativi. KRUK România gestionează portofolii de creanţe provenind de la bănci, companii de leasing, operatori de telefonie fixă şi mobilă, operatori de televiziune prin cablu, furnizori de platforme digitale, furnizori de utilităţi, precum şi de la companii producătoare de bunuri de larg consum.

    Cerinte

    •Bachelor's Degree

    •IT, Computer Science, Engineering and Security

    •Information Security certifications and Security Product Certifications are desirable

    •2-3 years information security experience

    •Proficiency with MS-Office applications including Word, PowerPoint, Excel

    •English language - advanced level, both writing and speaking

    •Knowledge of information technology systems, infrastructure and operations.

    •Ability to implement operational procedures and documentation.

    •Ability to clearly understand technical concepts.

    Responsabilitati

    •Deliver risk assessments and execute tests to ensure the quality of functioning of data processing activities and security measures;

    •Develop operational plans to safeguard computer files / intellectual property against accidental or unauthorized modification, destruction, or disclosure and to meet emergency data processing needs;

    •Document and deliver security and emergency measures policies, procedures, and tests;

    •Performing vulnerability assessments;

    •Conducting security audits and making policy recommendations to mitigate risks;

    •Developing and updating business continuity and disaster recovery plans;

    •Planning, implementing, monitoring and troubleshooting internal information technology security policies, application security and access control;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (97)