Reprezentant Vanzari B2B

Angajator: Signal Iduna Asigurare Reasigurare
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Pitesti
  • Actualizat la: 18.09.2017

    Signal Iduna este unul din cele mai importante grupuri financiare in piata germana, cu peste 100 ani experienta in asigurari de sanatate si este prezenta in Romania din 2008 avand ca principala directie asigurarile private de sanatate dedicate segmentului corporate.

    Cerinte

    Diploma universitara;
    Permis de conducere categoria B;
    Experienta profesionala: minim 3 ani experienta in vanzari directe B2B;
    Abilitati de PC: Word, Excel, Power Point, E-mail;
    Limba engleza – scris si vorbit – fluent;
    Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
    Foarte bune abilitati de relationare si capacitate de a mentine relatii profesionale B2B;
    Motivatie puternica de lucru intr-un mediu competitiv;
    Foarte bune abilitati de vanzare B2B;
    Bune abilitati de planificare si organizare, spirit anteprenorial.

    Responsabilitati

    Este responsabil de vanzarea produselor companiei (asigrari de sanatate) catre clientii B2B din aria alocata ;
    Identifica si abordeaza persoane de contact din companiile tinta, si stabileste relatii de business durabile cu acestia;
    Identifica nevoile clientilor legate de aria de beneficii extrasalariale pentru angajati si prezinta ofertele de asigurari de sanatate corporate clientilor;
    Maximizeaza satisfactia si retentia clientilor prin mentinerea unei foarte bune relatii pofesionale cu acestia;
    Se asigura de cunoasterea excelenta a produselor companiei si a serviciilor competitorilor directi;
    Actualizeaza permanent informatiile din aplicatia de gestionare a clientilor si intocmeste rapoarte periodice de activitate.