ECHO KIDS - Trainer germana copii

Angajator: ECHO
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.09.2017

    Fondat in 2004, Echo este unul din cei mai importanti furnizori de cursuri de limbi straine pentru companii. Programele de training ECHO sunt configurate pentru a raspunde nevoilor de dezvoltare ale companiei beneficiare.

    Cerinte

    Echipa Echo Kids se mărește! Dacă ești o persoană activă, plină de entuziasm, veselie, îți face plăcere să lucrezi cu copii şi ai cunoștințe de limba germană de nivel B2, atunci cu siguranță vrem sa te întâlnim!

    - studii de specialitate terminate;
    - experiența în predarea la copii constituie un plus;
    - interactivitate, energie, entuziasm
    - cunoștințe de limba germană de nivel B2

    Responsabilitati

    - predarea de cursuri de limba germană copiilor cu vârste cuprinse între 4 – 14 ani
    - monitorizarea şi evaluarea continuă a progresului cursanților
    - alcătuirea şi organizarea planurilor de lecție
    - pregătirea materialelor suplimentare pentru curs

    Alte informatii

    Beneficii:
    - participarea la training susținut;
    - salariu motivant
    - lucrul într-o echipă tânără și dinamică.