Responsabil Clientela Persoane Fizice - Agentia Pantelimon

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2017

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.
    Pentru noi "Reusim impreuna" este o atitudine, o stare de spirit, care exprima valorile noastre reprezentative: o echipa unita, ce colaboreaza pentru a oferit clientilor cea mai buna solutie financiara si o relatie bazata pe un parteneriat de lunga durata. Esenta marcii Raiffeisen este spiritul de echipa, cel care ii uneste pe membrii acesteia si ii ajuta sa contribuie la atingerea obiectivelor echipei si ale organizatiei.

    Daca este la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!
    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    Cine suntem:

    O banca universala de top pe piata romaneasca, oferind o gama completa de produse si servicii de calitate superioara persoanelor fizice, IMM-urilor si corporatiilor mari.
    Unul dintre jucătorii de top de pe piata locala, cu o creștere constantă în ultimii ani recompensata cu 4 premii pentru "Cea mai bună bancă din România" (2013).

    Ce te recomanda:

    • Studiile superioare, de preferinta economice;
    • Interesul de a creste si a te dezvolta in domeniul bancar;
    • Experienta anterioara, orientata pe interactiunea cu clienti, vanzari servicii, lucru cu obiective;
    • Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si operare PC.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    • Promoveaza si participa activ la vanzarea produselor si serviciilor specifice clientilor PF in conformitate cu standardele de calitate ale bancii;
    • Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele adecvate;
    • Efectueaza operatiuni in contextul procesului de vanzare;
    • Experienta in domeniul vanzarilor produselor bancare si/sau de asigurare;