REFERENT ASIGURARI

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Altele
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.09.2017

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare tehnice
    - Cunostinte de operare calculator
    - Cunostinte de asigurari, preferabil asigurari de viata (se considera un plus experienta in activitatea de daune)
    - Spirit analitic, atent la detalii, organizat.
    - Abilitati bune de comunicare si relatioanere;
    - Capacitatea de a se descurca in mod interactive;
    - Acordarea si transmiterea de informatii,integrare rapida in colectiv.

    Responsabilitati

    - Operare baza de date daune;
    - Intocmire si transmitere letric si prin e mail adrese catre institutiile publice;
    - Intocmire si transmitere adrese dedicate catre banca in vederea inchiderii dosarului de dauna;
    - Instiintari pe e-mail referitoare la finalizarea dosarului de daune (plata sau scrisoare de refuz);
    - Sortare corespondenta si anexarea documentelor suplimentare la dosarul de dauna;
    - Arhivare dosare de dauna conform procedurii.