Casiera - contabilitate primara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Auto Italia active.

Vezi toate job-urile Casiera - contabilitate primara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Auto Italia
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.09.2017

    În acest moment, Auto Italia este importatorul auto cu cel mai consistent portofoliu de mărci din România, iar ultimii doi ani au adus modele noi și competitive care au diversificat oferta noastră de vânzări. Fiat, Alfa Romeo, Fiat Professional, Abarth, Jeep și Maserati sunt brandurile pe care le reprezentăm în România printr-o rețea de 40 de showroom-uri și pentru care recrutăm specialiști ai industriei.

    Cerinte

    Educatie si expunere:
    Absolvent de studii medii/superioare, experienta intr-o pozitie similara de minim 5 ani
    Expreinta in domeniu auto constituie un avantaj
    Cunostinte de operare pe calculator;

    Cunostinte, abilitati specifice:
    Cunostiinte utilizare automaster
    Cunostiinte utilizare casa de marcat
    Cunostiinte de contabilitate primara
    Persoana foarte organizata

    Cunostinte, abilitati generale:
    Prezenta agreabila
    Spirit de echipa
    Abilitati de comunicare
    Perseverent si convingator
    Adaptabilitate la schimbare
    Capacitatea de a lucra in conditii de stres
    Atitudine pozitiva si deschisa catre colegi si colaboratori

    Responsabilitati

    Emite facturi si incaseaza contravaloarea acestora, in cazul facturilor de vanzare directa, piese de schimb, ITP, spalatorie sau prestari servicii;
    Intocmeste corect si la zi chitantele pentru sumele incasate de la clienti la vanzarea cu plata pe loc conform facturilor intocmite;
    Intocmeste borderoul tuturor documentelor zilei precedente si il trimite impreuna cu documentele aferente catre departamenul contabilitate, doar in baza semnaturii primitorului;
    Preda casa in cazul absentei pe baza proces verbal intocmit cu inlocuitorul
    Se asigura de depunerea zilnic baniilor in cont;
    Intocmeste zilnic Registrul de Casa;
    Respecta plafonul de casa (1000Lei), plafonul de plati pe zi si incasarea maxima pentru clienti pe zi, conform legislatiei in vigoare;
    Elibereaza numerar din casierie numai pe baza unei dispozitii de plata semnata de catre Responsabilul de Service;
    Raspunde patrimonial sau dupa caz penal fata de eventualele nereguli constatate in gestiune;
    Se asigura de obtinerea semnaturii clientului pentru facturile emise;
    Responsabil de conformitatea instrumentelor de plata (aspect, conformitate de completare, valabilitate);
    Se asigura de buna functionare a casei de marcat si a POS-ului
    Completeaza rapoartele solicitate de catre Responsabilul Direct si Directorul Financiar, fiind responsabil de corectitudinea datelor extrase;
    Indruma clientii spre completarea chestionarelor de satisfactie (MyVoice)
    Urmareste si respecta Procedurile After Sales ;

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (50)