Inginer racordare Arad - contract 2 ani

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer racordare Arad - contract 2 ani active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 25.08.2017

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Studii universitare profil tehnic absolvite;
    Cunostinte tehnice despre sistemele energetice;
    Cunostinte de operare PC;
    Flexibilitate;
    Abilitati de comunicare in situatii dificile;
    Abilitati de gandire sintetica si analitica;
    Orientare spre rezultate;
    Lucru in echipa;
    Atentie concentrata si distributiva.

    Contractul este pe perioada determinata de 2 ani.

    Responsabilitati

    Activitati si responsabilitati principale ale postului:
    Primeste, verifica si inregistreaza in sistemul informatic, pe fluxul intern, documentatiile depuse de catre utilizatorii care se adreseaza direct Operatorului de Distributie, privind procesul de racordare la retea;
    Gestioneaza relatia cu utilizatorii care se adreseaza direct Operatorului de Distributie in ceea ce priveste racordarea la retea a obiectivelor, emiterea si transmiterea avizelor tehnice de racordare, contractelor de racordare, certificatelor de racordare si facturilor aferente procesului de racordare pentru cereri de consumatori peste 1MW, complexe comerciale indiferent de putere si cereri cu racord la 110kV, dezvoltatori, producatori si finantarea dezvoltarii retelei electrice de interes public – autoritati publice;
    Alte activitati specifice procesului de racordare.

    Alte informatii

    Contractul este pe o perioada determinata de 2 ani.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Aplica fara CV
    Arad,

    Aplica fara CV
    Arad, Deva, Timisoara,