Farmacist Bucuresti

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2017

    Grupul DONA, marca 100% romaneasca, reuneste sub umbrela sa companiile: SIEPCOFAR SA, Dona.Logistica si Dona Marketing Grup.

    Lantul "Farmacia DONA", in 25 de ani de istorie si traditie pe piata romaneasca, a ajuns astazi la 300 de farmacii al caror prag il trec lunar 2.600.000 de pacienti.

    Peste 2.500 de specialisti si experti in domeniile:  medical, vanzari, logistica, achizitii, marketing si comunicare, resurse umane, IT, conlucreaza pentru a pastra satisfactia si aprecierea pacientilor, clientilor si partenerilor nostri.

    Dincolo de cifre, Grupul DONA inseamna oameni. Oameni care fac posibil ca brandul DONA sa devina cel mai iubit si respectat din retailul si distributia farma.

    Povestea DONA este despre succes. Daca simti pasiune pentru munca ta, pui accent pe rezultate si pe satisfactia clientului, si TU poti avea un rol activ in povestea DONA.
    Hai alaturi de noi sa o scriem impreuna!

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
    - Experiență pe o poziție similară reprezintă avantaj;
    - Certificate de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
    - Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
    - Bune abilități de comunicare;
    - Amabilitate și empatie față de pacienți;
    - Integritate și etică profesională.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    Responsabilități:
    - Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și potențialele riscuri/efecte adverse;
    - Eliberează medicamente pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
    - Participă la verificarea, monitorizarea stocurilor și recepționarea produselor.

    Beneficii:
    -Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
    -Tichete de masă;
    -Bonus de performanță motivant în funcție de rezultatele obținute;
    -Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
    -Acces la training-uri de servicii, vânzări și de produs;
    -Mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic.