Ofiter monitorizare agentii de colectare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Raiffeisen Bank active.

Vezi toate job-urile Ofiter monitorizare agentii de colectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.09.2017

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.
    Pentru noi "Reusim impreuna" este o atitudine, o stare de spirit, care exprima valorile noastre reprezentative: o echipa unita, ce colaboreaza pentru a oferit clientilor cea mai buna solutie financiara si o relatie bazata pe un parteneriat de lunga durata. Esenta marcii Raiffeisen este spiritul de echipa, cel care ii uneste pe membrii acesteia si ii ajuta sa contribuie la atingerea obiectivelor echipei si ale organizatiei.

    Daca este la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!
    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Studii superioare sau superioare in curs de finalizare;
    Experienta de minim 1 an
    Bune abilitati de comunicare;
    Cunostinte tehnice – excel/acces/power point – nivel mediul;
    Limba engleza - mediu.

    Responsabilitati

    Principalele Responsabilitati:

    Trimiterea rapoartelor zilnice/saptamanale/lunare catre agentiile de colectare, conform contractului semnat cu acestea si procedurilor interne;
    Monitorizeaza actiunile efectuate de agentiile de recuperare si ofera feedback acestora referitor la corectitudinea acestora;
    Aloca portofoliile selectate pe baza strategiei actuale de catre Risc, catre agentiile de recuperare;
    Asigura, prin verificarea rapoartelor si solicitarea de feedback, respectarea contractelor incheiate de agentiile de colectare cu banca.;
    Asigura suportul intern si extern pentru efectuarea tuturor actiunilor necesare in procesul de colectare prin agentii de recuperare;
    Propune imbunatatiri pentru procesele de care este responsabil, in scopul cresterii ratei de recuperare pe portofoliul ;
    Coordonarea si monitorizarea activitatii partenerilor externi prin analize efectuate in vederea verificarii strategiei si a modului de lucru.