Specialist Achizitii (junior)

Vezi toate job-urile Specialist Achizitii (junior) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.08.2018
    Remote work: On-site
    Cerinte

    • Cunostinte operare PC, pachetul Office.
    • Persoana organizata
    • Abilitati de negociere, comunicare si relationare.
    • Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    • Mediaza relatia dintre Furnizorii agreati si structurile operative si de vanzare Eurest respectand procedurile interne si ale grupul Compass.
    • Propune furnizori sau produse noi in concordanta cu nevoile identificate pe baza solicitarilor venite din departamentul Operational.
    • Plaseaza comenzi in sistem, respectand criteriile transmise de catre locatii (cantitate, calitate, termen de livrare, specificitate, daca exista) si supervizeaza livrarea produselor.
    • Se asigura ca Locatiile cu care colaboreaza comanda la cel mai bun pret, tinand cont de specificul solicitarii si nevoile operationale.
    • Participa la analiza piatei si a sistemelor de livrare pentru evaluarea raportului calitate/pret in piata.
    • Gestioneaza baza de date (Sistem de comanda on-line) si actualizeaza permanent preturile si produsele in sistem.
    • Se implica activ in identificarea masurilor eficiente pentru diminuarea impactului dat de cresterile de pret sezoniere, pe principalele categorii de produse gestionate.

    Alte informatii

    • Pachet salarial atractiv
    • Mediu de lucru tanar si dinamic
    • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie multinationala, lider de piata pe segment in Romania.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (50)