Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Credit Europe Bank (Romania) active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Credit Europe Bank (Romania)
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.09.2017

    Credit Europe Bank Romania asigură o gamă largă de produse şi servicii către persoane fizice, IMM-uri şi corporaţii, prin intermediul unei reţele alcătuite din 57 de sucursale, agenţii şi puncte de lucru, precum şi prin canale alternative de distribuţie: ATM-uri, POS-uri, servicii de Internet şi Phone Banking.
    Mai multe informaţii despre produsele şi serviciile băncii puteţi găsi la www.crediteurope.ro, www.cardavantaj.roprecum

    În 2013 Credit Europe Bank (România) S.A. a aniversat 20 de ani de prezenţă pe piaţa locală. Membră a grupului financiar olandez Credit Europe Bank NV, banca activează încă din 1993 sub titulatura Banca de Credit Comercial şi Industrial, ulterior ca Finansbank (2000) şi apoi, din 2007, în urma unui proces de rebranding, sub numele de Credit Europe Bank România.
    Mai multe informaţii despre produsele şi serviciile băncii puteţi găsi pe www.crediteurope.ro; www.cardavantaj.ro si www.optimocard.ro

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - 1-3 ani experienta pe o pozitie similara de preferat intr-o institutie financiar-bancara;
    - Foarte bune abilitati de comunicare, impact, diplomatie;
    - Atentie la detalii si bune abilitati de organizare;
    - Cunostine foarte bune de limba engleza (scris, vorbit);
    - Cunostinte de operare MS Office – nivel avansat;
    - Cunostinte solide privind legislatia financiar-contabila;
    - Certificari in domeniul financiar-contabil reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    -sa asigure aplicarea planului de conturi si a monografiilor contabile intocmite in vederea evidentierii tuturor tranzactiilor efectuate de societate in evidenta contabila, cu respectarea reglementarilor legale;
    -sa efectueze decontarile in cadrul contractelor incheiate, platile in lei si valuta ce decurg din activitatile de aprovizionare, tehnic administrativ, asigurare utilitati, prestari servicii, lucrari de investitii si altele, prevazute in bugetul de venituri si cheltuieli;
    -sa urmareasca platile efectuate de clientii Societatii si corectitudinea alocarii sumelor pe conturile acestora in aplicatia informatica;
    -sa asigure intocmirea declaratiilor de impunere si efectueaza plata datoriilor catre bugetul de stat, precum si plata oricaror taxe sau facturi primite din partea tertilor;
    -sa realizeze calculul, intocmirea si verificarea documentatiei pentru deplasarile interne si externe, in interes de serviciu si sa efectueze decontarea acestor cheltuieli;
    -sa asigure urmarirea aplicarii reglementarilor de amortizare a imobilizarilor corporale si necorporale;
    -sa efectueze controlul contabil ulterior asupra tuturor documentelor inregistrate in contabilitatea societatii;

    Alte informatii

    De ce Credit Europe Bank?
    Avem o Super echipa, fiind totodata prima banca ce a lansat în România cardul de credit de consum, cu plata în rate fara dobânda – CardAvantaj.

    Oferim:
    Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
    Salariu atractiv
    Tichete de masa
    Abonament medical la o clinica privata, la alegere
    Abonament Bookster
    Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în
    munca şi în organizatie

    Va multumim si asteptam cu interes aplicatiile voastre!
    Toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date CREDIT EUROPE BANK pentru oportunitati viitoare.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (12)