Internship - Specialist Administrativ Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile Internship - Specialist Administrativ Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Internship
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 07.09.2017

    Ca membru al echipei vei lucra alaturi de specialisti in domeniu si sub indrumarea Directorului Financiar Administrativ. Totodata, vei avea ocazia sa iti dezvolti abilitatile in domeniul financiar contabil si legislatie conexa.

    CE VEI FACE

    Pentru acesta pozitie, principalele responsabilitati sunt:

    • Inregistrarea documentelor de receptie achizitii de energie electrica, gaze naturale, produse si servicii;
    • Gestionarea activitatilor de trezorerie;
    • Gestionarea activitatilor de restituire/transferuri sume clienti, esalonari;
    • Gestionarea activitatilor in procesul de recuperare creante;
    • Activitati de arhivare a documentelor in cadrul Departamentului Financiar;
    • Activitati de scanare a documentelor finaciar-contabile in vederea inregistrarii in contabilitate.

    CE ASTEPTAM DE LA TINE

    • Sa fii masterand/absolvent de maxim 1 an: Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, profil Contabilitate;
    • Sa ai interes privind piata de energie electrica si gaze naturale;
    • Sa ai capacitate de analiza si sinteza, abilitati de organizare si prioritizare sarcini;
    • Cunostinte bune de contabilitate si analiza financiara;
    • Cunostinte medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
    • Limba engleza vorbit /scris nivel mediu.

    CE ITI OFERIM

    • Un program de internship platit pe o perioada de 6 luni si un program de lucru zilnic de 6 ore;
    • Explorezi oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala, alaturi de specialisti in domeniu;
    • Vei avea ca mentor pe unul dintre specialistii CEZ VANZARE, care iti va oferi suport;
    • Vei primi feedback constant, atat formal, cat si informal, pe tot parcursul colaborarii, de la echipa si managerul cu care vei lucra direct;
    • Vei dobandi abilitati de operare in sistemul informatic SAP, contabilitate generale (GL), managementul materialelor (MM), contabilitate clienti (FICA);
    • Iti vei imbunatati cunostintele privind contabilitatea primara, contabilitatea generala, raportari contabile, analiza financiara aplicabila activitatii de furnizare a energiei electrice si a gazelor naturale;
    • Iti vei imbunatati cunostintele privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point).

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,