Internship - Specialist Prognoza si Preturi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile Internship - Specialist Prognoza si Preturi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 07.09.2017

    Ca membru al echipei vei lucra alaturi de specialisti in domeniu si sub indrumarea Directorului Directiei Energie Suport. Totodata, vei avea ocazia sa-ti dezvolti abilitatile in ceea ce priveste mentinerea relatiei contractuala cu operatorii de distributie si gestionarea legaturii cu clientii.

    CE VEI FACE

    Pentru aceasta pozitie, principalele responsabilitati sunt :

    • Realizarea prognozei consumului de energie electrica (intocmirea prognozei de consum, analiza acesteia si utilizarea aplicatiilor informatice in procesul de prognoza);
    • Achizitia de clienti prin participarea la licitatiile publice (tipuri de licitatii si platforme utilizate, intocmirea documentatiei necesare participarii la licitatie si participarea la licitatia propriu zisa, monitorizarea rezultatelor);
    • Contribuirea la realizarea preturilor si tarifelor (stabilirea tipurilor de preturi si tarife, structura pretului/tarifului, fundamentarea tarifului, profitabilitatea clientilor).

    CE ASTEPTAM DE LA TINE

    • Sa fii masterand /absolvent de maxim 1 an, profil tehnic (energetica/ petrol si gaze);
    • Sa ai interes privind piata de energie electrica si gaze naturale;
    • Sa ai capacitate de analiza si sinteza, abilitati de organizare si prioritizare sarcini;
    • Manifestarea permanenta a dorintei de imbunatatire a nivelului de cunostinte si a abilitatilor;
    • Cunostinte minime de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point);
    • Limba engleza vorbit /scris nivel mediu;
    • Permis de conducere categoria B constituie avantaj.

    CE ITI OFERIM

    • Un program de internship platit pe o perioada de 6 luni si un program de lucru zilnic de 6 ore;
    • Explorezi oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala, alaturi de specialisti in domeniu;
    • Vei avea ca mentor pe unul dintre specialistii CEZ VANZARE, care iti va oferi suport;
    • Vei primi feedback constant, atat formal, cat si informal, pe tot parcursul colaborarii, de la echipa si managerul cu care vei lucra direct;
    • Vei dobandi cunostinte privind practica in relatia contractuala cu operatorii de distributie a energiei electrice;
    • Vei dobandi abilitati de operare in sistemul informatic de gestiune a clientilor - SAP, a modulelor specifice SAP pentru intocmirea rapoartelor de activitate de back office privind furnizarea energiei electrice;
    • Vei cunoaste activitatile de back office;
    • Iti vei imbunatati cunostintele privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point).

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Craiova, Ploiesti,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Craiova,