Contabil - perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile A&D Pharma active.

Vezi toate job-urile Contabil - perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: A&D Pharma
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.09.2017

    A&D Pharma este cel mai mare grup farmaceutic din Romania care include compania Mediplus – lider national in distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice, Sensiblu – cel mai mare lant de farmacii cu acoperire nationala din Romania, lantul de farmacii Punkt, A&D Pharma Marketing&Sales si Fundatia Sensiblu ce se implica activ in proiecte sociale.
    Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!
    Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare economice
    - Experienta in domeniu – minim 2 ani
    - Abilitati de rezolvare a problemelor
    - Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii
    - Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate
    - Cunostinte de operare Excel, Word

    Responsabilitati

    - Primeste documentele justificative, verifica corectitudinea acestora, efectueaza inregistrarile contabile conform legislatiei in vigoare
    - Verifica datele introduse in programul de contabilitate
    - Tine evidenta contabila a extraselor de banca si casa
    - Tine evidenta contabila si urmareste furnizori/clienti interni/externi
    - Tine evidenta contabila a stocurilor si a imobilizarilor
    - Intocmeste situatii contabile diverse privind: mijloace fixe, reconcilieri conturi terti, alte situatii cerute de catre seful direct sau management
    - Verifica jurnalele de cumparari/vanzari, reconcilieaza soldurile de stocuri, deconturi, avansuri salariati,etc.
    - Tine evidenta contabila pana la nivel de balanta
    - Participa la elaborarea declaratiilor si a raportarilor periodice

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (79)