Reprezentant Vanzari prin Telefon - Brasov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile A&D Pharma active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari prin Telefon - Brasov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: A&D Pharma
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 05.09.2017

    A&D Pharma este cel mai mare grup farmaceutic din Romania care include compania Mediplus – lider national in distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice, Sensiblu – cel mai mare lant de farmacii cu acoperire nationala din Romania, lantul de farmacii Punkt, A&D Pharma Marketing&Sales si Fundatia Sensiblu ce se implica activ in proiecte sociale.
    Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea!
    Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - Studii superioare finalizate;
    - Experienta in vanzari minimum 12 luni (constituie avantaj experienta in vanzari prin telefon sau experienta in vanzari in domeniul pharma);
    - Excelente abilitati de comunicare si negociere;
    - Atitudine proactiva, implicare, spirit de echipa, orientare spre client;
    - Bune cunostinte operare PC (Word, Excel).

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    - Promoveaza numele, imaginea si serviciile companiei in relatiile cu clientii;
    - Stabileste, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu toti clientii de pe zona;
    - Contacteaza periodic clientii prin intermediul telefonului dupa un orar si cu o frecventa prestabilite de comun acord cu clientii;
    - Preia, filtreaza si transmite toate informatiile de la clienti si din piata pharma, catre echipa de vanzari ( ASM, RV);
    - Intretine si dezvolta relatii de colaborare cu reprezentantii medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona lui;
    - Realizeaza diverse rapoarte si analize.

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (37)