Front Desk Officer

Angajator: Farmaciile Dona
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.08.2017

    Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 25 de ani și o distribuție echilibrată, la nivel național.
    De ce sa faci parte din echipa DONA?
    - peste 2.500 de angajati
    - peste 300 de farmacii la nivel national
    - un portofoliu in continua dezvoltare cu peste 29.000 produse
    - peste 2,5 milioane de pacienti care trec pragul unei farmacii Dona in fiecare luna
    În Farmaciile DONA vei fi întâmpinat întotdeauna cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate;
    - Excelente abilităţi de comunicare;
    - Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
    - Abilități de organizare și prioritizare a sarciniilor de lucru;
    - Atenție la detaliu;
    - Persoană dinamică, energică și eficientă.

    Responsabilitati

    - Oferă informaţii generale vizitatorilor, furnizorilor, clienţilor şi partenerilor companiei;
    - Realizează managementul apelurilor telefonice;
    - Preia și distribuie corespondența fizică şi electronică;
    - Întocmește documentele necesare pentru expedierea corespondenței;
    - Gestionează procesul de rezervare a sălilor de ședință;
    - Asigură activitatea de protocol a societății;
    - Lansează comenzile de cărți de vizită ale angajaţilor grupului companiilor și de etichete pentru farmacii, către agențiile colaboratoare;
    - Introduce periodic în sistemul informatic intern, dosarele de încasări pentru farmacii;
    - Asigură arhivarea în bune condiții a documentelor și a fax-urilor primite;
    - Face rezervări de cazări și bilete de avion, precum și centralizarea acestora.

    Alte informatii

    - Salariu aliniat pieței;
    - Tichete de masă;
    - Card reducere Farmaciile Dona;
    - Posibilitatea de dezvoltare profesională în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de Retail Farmaceutic din România.
    - Mediu de lucru stabil, plăcut și dinamic.

    - Program de lucru: luni-vineri: 08:00-16:30 (S1), respectiv 09:30-18:00 (S2);
    - Locul de muncă: clădire de birouri din sector 6, zonă Militari.