Inginer Proiectant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Inginer Proiectant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.09.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    -Studii superioare, profil constructii civile
    -Experiența ca inginer proiectant minim 2 ani
    -Abilitati de operare PC:MS Office (nivel mediu), AutoCad (nivel mediu),
    -Abilitati utilizare limbi straine: Engleza (nivel mediu)
    -Competente comportamentale: Comunicare, Initiativa, Flexibilitate, Lucru in echipa, Integritate, Atentie la detalii

    Responsabilitati

    -Sustine vanzarea planseului ceramic prin servicii de consultanta acordata specialistilor si colegilor consultanti tehnici
    -Participa activ la realizarea unor instrumente de lucru utile echipelor de vanzari, pentru eficienta in ofertare, calcul beneficii produse etc
    -Intocmeste periodic situatii statistice privind cantitatile de lucrari proiectate, vandute/nevandute, eventuale cauze explicative ale situatiilor (pe baza raportarilor Sales).
    -Intelege cerintele clientilor si intocmeste proiecte tehnice pentru planseele ceramice;
    -Sustine proiectele tehnice executate; acorda asistenta tehnica pentru lucrarile proiectate;
    -Dezvolta solutii/ detalii tehnice de specialitate, specifice proiectelor realizate;
    -Se implica in diverse proiecte/dezbateri din domeniul tehnic si este un suport activ pentru consultantii tehnici din teren.
    -Intocmeste si intretine baza de date a proiectelor, inclusiv istoricul relatiilor de proiectare si asistenta tehnica aferente lucrarilor (Condica de proiecte)
    -Se informeaza permanent cu privire la noutatile in domeniul tehnic si legislativ de constructii si propune imbunatatiri ale procedurilor, documentatiei etc
    -Raspunde in timp si de calitate solicitarilor colegilor tehnici, cultivand o relatie de colaborare deschisa, proactive, constructive
    -Solutionarea eventualelor sesizari de neconformitati;
    -Contribuie la activitati specifice de dezvoltare de produse, prin:
    -Analiza si sinteze normative, norme, standarde, reglemnetari tehnice specifice
    -Culegere informatii si completare baza de date si documentatii privind produse si sisteme constructive
    -Consiliere tehnica de specialitate in dezbaterile privind normative, reglementari tehnice etc

    Companie multinationala - cel mai mare producator de blocuri ceramice din lume si cel mai mare producator din Europa de caramizi pentru fatada si tigle ceramice. Inovatia se manifesta sub cele mai inedite forme, inclusiv in productia de caramida poate aduce valoare adaugata. Astazi principiile care ghideaza activitatea companiei inseamna mult mai mult decat productia de caramida.Companie este cotata la bursa internationala si detine in prezent 203 de fabrici in 30 de tari.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Otopeni, Chitila,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (66)