Director Educational

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Director Educational active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.09.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:

    - Persoana iubitoare de copii, cu respect fata de ei, cald/a, empatic/a, responsabil/a, ordonat/a; flexibila
    - Absolvent PIPP si grad didactic II
    - Experienta ca Director educational de minim 2 ani intr-un sistem de stat sau privat;
    - Curs Montessori este un plus
    - Limba engleza-nivel avansat;
    - Dorinta de autoperfectionare
    - Abilitati foarte bune de comunicare, de luare a deciziilor
    - Abilitati de leader
    - Buna intelegere a mediului educational Montessori
    - De asemenea, candidatul ideal va pregati cu Directorul General si va implementa planul strategic si viziunea pe termen lung a gradinitei.

    Responsabilitati

    Viitorul Director Educational Montessori va avea urmatoarele responsabilitati:

    - Spijina, monitorizeaza si evalueaza implementarea pedagogiei Montessori;
    - Creaza si mentine relatii bune cu toti angajatii si partenerii gradinitei;
    - Lucreaza impreuna cu Directorul General pentru a crea si mentine o cultura organizationala - care sa atraga, retina si sa motiveze persoane de calitate;
    - Aprecieaza/evalueaza semestrial/anual educatoarele si asistentele de educatoare, le ofera - sprijin atunci cand este necesar si creaza un mediu in care acestea se pot dezvolta;
    - Managementul eficient al gradinitei in ceea ce priveste filosofia educationala si responsabilitatile fiscale, legale;
    - Pregateste, intelege si analizeaza situatiile financiare ale gradinitei;
    - Pregateste si urmareste bugetele de venituri si cheltuieli si vine cu propuneri de eficientizare;
    - Se asigura ca gradinita indeplineste/respecta toate reglementarile legale in vigoare;
    - Pregateste toate documentele necesare;
    - Evalueaza si diminueaza riscurile care ar putea influenta activitatea in conditii optime a gradinitei;
    - Genereaza, analizeaza si raporteaza date/informatii care sa sprijine imbunatatirea continua a proceselor;
    - Creaza si mentine o relatie de parteneriat cu parintii;