ECONOMIST

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.10.2017

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    * Absolvent studii superioare de specialitate în domeniul economic (Contabilitate si Informatica de Gestiune);
    * Experienţă pe un post similar de minimum 1 an;
    * Cunoştinţe solide de operare PC (Excel), programe de contabilitate (SUN System - constiuie un avantaj);
    * Cunoştinţe de legislaţie fiscală;
    * Limba engleză.

    Responsabilitati

    Evidenta contabila in urmatoarele conditii:

    * inregistrari contabile (privind extrase bănci, clienţi, furnizori, diverse tranzacţii);
    * analiza şi urmărirea rulajelor şi soldurilor conturilor prelucrate, compensări clienţi – furnizori;
    * participarea la întocmirea situaţiilor financiare;
    * intocmirea de rapoarte si analize.