Contabil Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EBC active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: EBC
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 05.01.2018

    Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali. La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

    Nu uita: Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.

    Cerinte

    EBC HR Solutions este in cautarea unui Contabil Senior pentru unul din clientii sai, o companie din Pitesti ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

    - Studii superioare;
    - Foarte bune cunostinte de limba franceza;
    - Cunostinte operare PC: Office, programe de contabilitate si gestiune;
    - Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale in vigoare.

    Responsabilitati

    - Verifica inregistrarile si soldurile in softul contabil si registrul banca, intocmeste si verifica facturile emise la clienti, facturile primite de la furnizori, realizeaza evidenta documentelor de plata si a numerarului si completeaza decontului de TVA lunar;
    - Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
    - Stabileste plata tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat, asigura intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale aferente activitatii Societatii (100, 300, 390, 394, fondul de mediu);
    - Intocmeste balante lunare si bilanturi;
    - Furnizeaza rapoarte, situatii, analize fiscale sau contabile;
    - Tine legatura cu Administratiile Financiare, Banci, Trezorerie, Fondul de mediu, Colaboratori externi (salarizare,PSI& SSM,,Medicina muncii etc).

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Salariu fix competitiv;
    - Mediu de lucru placut;
    - Posibilitatea

    Aplica fara CV
    4000 - 4300 RON NET / luna
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,