Coffee Distributor Coordinator

Angajator: Coca-Cola HBC Romania
Domeniu:
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 17.08.2017

    Coca-Cola HBC Romania este o companie antreprenoriala, in care succesul se obtine prin pasiunea si responsabilitatea pe care fiecare dintre noi o investeste in munca sa.
    In fiecare zi punem o picatura de talent in tot ceea ce facem: in sticlele de Coca-Cola, in e-mailurile catre parteneri, in contractele de vanzare-cumparare, in platformele de comunicare, in planurile de viitor. Este ceea ce ne face speciali. Dinamici. Si lideri de piata. Este secretul succesului nostru.
    Aici vei gasi intotdeauna provocari si ocazii de a te autodepasi si foarte putine sanse sa te plictisesti. Fiindca un job la Coca-Cola HBC Romania inseamna totodata pasiune, oportunitati de afirmare si ambitia de a fi mereu printre cei mai buni.

    Compania Coca-Cola HBC Romania, membra a Grupului Coca-Cola Hellenic, este lider pe piata bauturilor non-alcoolice din Romania, asigurand imbutelierea, distributia, vanzarea si marketing-ul operational pentru produsele Coca-Cola.
    In Romania, Coca-Cola HBC Romania imbuteliaza o gama larga de produse Coca-Cola, de la bauturi racoritoare carbonatate (Coca-Cola, Fanta, Sprite, Schweppes), necarbonatate (Cappy Tempo), nectaruri (Cappy Nectar), pana la ceaiuri (Nestea), apa (Dorna, Dorna-Izvorul Alb, Poiana Negri), bauturi energizante (Burn) si cafea Ready to Drink (Illy). Produsele Coca-Cola sunt imbuteliate in fabrici pozitionate strategic in diferite regiuni ale tarii: Ploiesti, Timisoara si Vatra Dornei.
    Viziteaza-ne pe www.cchbcjobs.ro sau pe www.facebook.com/talents.onboard!

    Cerinte

    Profilul cautat:

    - Experienta în vânzari
    - Experienta solida în lucrul cu distribuitorii pe diferite canale (Vending, HoReCa, office)
    - Intelegerea si cunostintele in piata de cafea reprezinta un avantaj
    - Engleza nivel mediu
    - Studii superioare finalizate
    - Carnet de conducere

    Responsabilitati

    Responsabilitati cheie:

    - Identifici si selectezi, impreuna cu celelate functiuni din CCHBC, lista distribuitorilor pentru produsele de cafea
    - Mentii relatiile cu distribuitorii pentru:
    - a-i ajuta la cresterea si dezvoltarea afacerii de distributie
    - a te asigura ca procedurile si strategia comuna dezvoltata de CCHBC si distrubitor sunt respectate
    - Descoperi potentialuli de imbunatatire pentru fiecare distribuitor (ex. portofoliu, managementul creditelor, competia locala) si colaborezi cu distribuitorul/ ambasadorii de cafea pentru îmbunatatirea performantei în piata
    - Negociezi contractele cu distribuitorii
    - Te asiguri ca sunt implimenetate liniile directoare pentru fiecare canal in parte (activari, promotii)
    - Te asiguri ca planul BTL agreat este implementat
    - Contribui la raspandirea culturii cafelei si a valorilor în organizatiile distribuitorilor
    - Asiguri instrumentele necesare distribuitorilor pentru a asigura vanzarea (ex. asigurarea nivelului de stoc, gama larga de produse, support in introducerea noilor produse/ activitati la nivel POS)