Avocat colaborator - Cluj

Angajator: Coface Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Juridic
  • Tip job: project-based
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 23.08.2017

    Coface Romania, fondata in 1996, este o companie multinationala, cu sediul central in Franta si lider pe piata romaneasca in domeniul managementului riscului de credit.

    Cerinte

    Avocat definitiv in Baroul Cluj;
    Experienta relevanta in gestionarea dosarelor de Drept Civil si Comercial, in fata Instantelor de judecata;
    Notiuni de utilizare calculator:Excel, Office – nivel mediu;
    Confortabil cu raportarile interne;
    Seriozitate;
    Disponibilitate pentru deplasari in judetele limitrofe;
    Permis categoria B.

    Responsabilitati

    Prezenta in instanta la termenele dosarelor primite din partea clientilor Coface Romania (tip dosare: pretentii-raspundere civila contractuala, delictuala, ordonante de plata, insolventa)
    Monitorizarea si urmarirea dosarelor la care se prezinta;
    Redactarea si depunerea documentelor necesare in dosarele gestionate;
    Completarea in softul intern a informatiilor obtinute in instanta;
    Raportarea prin email a informatiilor necesare.
    Respectarea procedurilor interne privind partea de colectare si raportarea catre managerul de departament a statusului portofoliului alocat;
    Prezenta la intalnirile cu clienti parteneri.