Team Leader echipa Transport - Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Team Leader echipa Transport - Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.10.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Candidatul ideal :

    - Experientă de minimum 2 ani in coordonare, formare și motivare de echipe/ people management

    - Experienta in coordonarea unor echipe cu specific transport, logistica sau supply chain, reprezinta un avantaj

    - Experienta in lucrul cu KPI’s si raportarea rezultatelor catre top management

    - Experienta in recrutare si formare de personal

    - Cunoștințe de limbă franceză – minim nivel B2

    - Cunoștințe de limbă engleză – minim nivel B2

    - Dinamic/a, flexibil/a, riguros/a si transparent/a.

    Responsabilitati

    Căutăm un manager pentru departamentul de transport, cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și cu abilități manageriale pentru a se alătura echipei din Bucuresti.

    In calitate de Team Leader echipa transport Bucuresti, principalele misiuni vor fi:

    - Coordonează echipa de asistenți transport și logistică (7-8 membri) cu scopul de a asigura desfășurarea optimă a activităților

    - Stabilește obiective individuale (KPI’s) pentru echipa pe care o conduce, cu aprobarea managerului de departament

    - Pregătește și validează planning-uri și strategii de lucru pentru membrii echipei și se asigură de respectarea acestora

    - Analizează rezultatele echipei și realizează evaluările echipei din perioada de probă, trimestriale și anuale

    - Pregătește și conduce meeting-uri de echipă și individuale în vederea prezentării performanțelor si generarii de solutii

    - Motivează și menține un bun climat de lucru în cadrul echipei pe care o conduce, dar și în cadrul companiei

    - Menține legatura cu clientii internaționali si interacționeaza cu aceștia atat prin email cat si prin telefon

    Alte informatii

    Beneficii :

    - Formare la nivelul companiei si internaţional
    - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes
    - Pachet salarial si mediu de lucru atractive.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 4800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (171)