Inginer constructor (proiectare) - companie multinationala

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Inginer constructor (proiectare) - companie multinationala active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.08.2017

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare- profil constructii civile
    Minim 2 ani experienta pe o pozitie de proiectant
    MS Office – nivel mediu
    Autocad – nivel mediu
    Persoana proactiva, implicata, pozitiva.

    Responsabilitati

    Proiectare si consultanta acordata specialistilor si colegilor consultanti tehnici
    Participa activ la realizarea unor instrumente de lucru utile echipelor de vanzari, pentru eficienta in ofertare, calcul beneficii produse etc
    Intocmeste periodic situatii statistice privind cantitatile de lucrari proiectate, vandute/nevandute, eventuale cauze explicative ale situatiilor (pe baza raportarilor Sales)
    Contribuie la activitati specifice de dezvoltare de produse, prin:- Culegere informatii si completare baza de date si documentatii privind produse si sisteme constructive
    - Consiliere tehnica de specialitate in dezbaterile privind normative, reglementari tehnice etc
    Sustine vanzarile prin consultanta tehnica oferita telefonic clientilor ce acceseaza platforma de vanzari online, in lipsa Consultantului Tehnic Vanzari
    Intelege cerintele clientilor si intocmeste proiecte tehnice
    Sustine proiectele tehnice executate; acorda asistenta tehnica pentru lucrarile proiectate;
    Dezvolta solutii/ detalii tehnice de specialitate, specifice proiectelor realizate;
    Se implica in diverse proiecte/dezbateri din domeniul tehnic si este un suport activ pentru consultantii tehnici din teren
    Intocmeste si intretine baza de date a proiectelor, inclusiv istoricul relatiilor de proiectare si asistenta tehnica aferente lucrarilor (Condica de proiecte)
    Se informeaza permanent cu privire la noutatile in domeniul tehnic si legislativ de constructii si propune imbunatatiri ale procedurilor, documentatiei etc
    Raspunde solicitarilor colegilor tehnici, cultivand o relatie de colaborare deschisa, proactiva, constructiva
    Solutionarea eventualelor sesizari de neconformitati.

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (76)