Specialist ERP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist ERP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.10.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Experienta de lucru cu sisteme ERP, experienta in sistemul OpenERP constituie un avantaj ;
    - Abilitati puternice de comunicare personala si servicii pentru clienti/angajati;
    - Experienta de lucru cu sisteme de baze de date relationare (PostgreSQL / Apache),
    - Cunostiinte ale limbajelor de programare, constituie un avantaj (Python/ C++)
    - Capacitatea de a gestiona prioritatile;
    - Abilitatea de a prioritiza sarcini multiple, sa adere la termenele stabilite si de a le efectua sub
    presiune.

    Responsabilitati

    - Responsabil pentru depanarea si rezolvarea problemelor tehnice ;
    - Responsabil pentru escaladarea problemelor catre echipa externa de dezvoltare si terte parti, dupa caz;
    - Analizarea problemelor și cererilor de imbunatatire; cercetare, recomandare precum si
    implementare de noi solutii;
    - Transmiterea planificarilor de instalare / upgrade-uri si problemele curente pentru IT
    utilizatorilor de business;
    - Responsabil cu mentinerea si dezvoltarea de noi rapoarte în OpenERP;
    - Administarea de proiecte speciale in cadrul sistemului;
    - Responsabil pentru colectarea cerintelor utilizatorilor de business, traducandu-le in specificatiile tehnice pentru dezvoltarea de software nou;
    - Coordonarea subcontractorilor pe întretinere de baze de date, back-up si recuperare date;
    - Gestionarea si dezvoltarea / punerea în aplicare a proiectelor speciale.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (37)