Responsabil achizitii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Responsabil achizitii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.11.2017

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Căutăm o persoană dornică să performeze în domeniul achiziţiilor internaţionale cu un spirit comercial dezvoltat.

    Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

    - Spirit de iniţiativă, proactivitate, dorinţă de perfecţionare continuă;
    - Bune abilităţi de organizare şi planificare;
    - Bune abilităţi de negociere şi comunicare prin telefon/e-mail;
    - Atenţie la detalii, orientare spre soluţii şi rezultate;
    - Autonomie, bună gestionare a priorităţilor;
    - Cunoştinţe de limbă engleză şi limbă franceză (nivel B1 - B2).

    Responsabilitati

    Oferim oportunitatea dezvoltării unei cariere, în cadrul unui proiect interesant, cu deschidere internațională. Este mediul perfect pentru a utiliza și dezvolta în același timp competenţe lingvistice multiple.
    În calitate de Responsabil achiziţii principalele tale responsabilități vor fi:
    - Dezvoltarea portofoliului de furnizori şi mentinerea unei bune relatii de business cu aceştia;
    - Realizarea și monitorizarea aprovizionării cu materiale și echipamente comerciale pentru lanțul de magazine și platforme logistice ale clientului, în vederea asigurării unui serviciu la standarde ridicate de calitate;
    - Contractarea de furnizori de servicii și utilități pentru asigurarea funcționării activității clientului în cele mai bune condiții;
    - Pregatirea dosarului cu informaţii despre produsele de achiziţionat;
    - Coordonarea proceselor de achiziție pentru toate reperele validate, identificarea soluțiilor optime pentru substituire, negocierea celor mai bune condiții în termeni de eficiență și eficacitate.

    Și pentru că valorificăm implicarea și dorința de a învăța, oferim următoarele beneficii:

    - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
    - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (38)