Colector Debite

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Porsche Finance Group Romania active.

Vezi toate job-urile Colector Debite active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Porsche Finance Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.08.2017

    Porsche Finance Group Romania se ocupa cu finantarea si asigurarea autoturismelor apartinand marcilor holding-ului: Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, Volkswagen Autovehicule Comerciale, Porsche si Das Weltauto

    Cerinte

    - Studii superioare juridice;
    - Experienta in domeniul monitorizare si recuperare creante;
    - Persoana organizata si responsabila, capabila sa reprioritizeze sarcinile zilnice ori de cate ori este cazul;
    - Foarte bune abilitati de comunicare, capacitate de persuasiune;
    - Diplomatie, tact, capacitate de decizie;
    - Cunostinte operare calculator;
    - Acuratete in lucrul cu date numerice;
    - Atitudine proactiva si spirit de echipa;
    - Limba engleza; limba germana constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Monitorizarea clientilor cu debite, precum si a indeplinirii obligatiilor asumate de catre debitori;
    - Monitorizarea si gestionarea procedurilor legale de recuperare debite;
    - Coordonare activitati interne si supervizarea relatiei cu furnizorul de servicii de colectare;
    - Monitorizarea si introducerea la plata a biletelor la ordin emise cu titlul de garantie;
    - Colaboreaza cu celelate departamente interne, dupa caz, in vederea solutionarii diferitelor solicitari din partea clientilor;
    - Elaborarea documentatiei specifice activitatii;
    - Intocmirea rapoartelor specifice de activitate;
    - Oferirea de suport in celelalte activitati ale departamentului.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,