Team Leader Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile Team Leader Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.08.2017

    De peste 10 ani realizam si integram solutii informatice performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri.
    Punem la dispozitia clientilor nostri platforma DocXchange in cloud pentru schimbul electronic de documente, integram aplicatii si solutii cu sisteme ERP, lucram permanent pentru a imbunatati experienta utilizatorilor si asiguram disponibilitatea si securitatea datelor.

    Cerinte

    Ce aduci echipei:
    - Conceptie OOP,
    - Utilizarea activa si creativa a modelelor de programare.

    Competente tehnice apreciate ca un plus:
    - Cunoasterea de frameworks ca OpenStack, Karaf, Apache Camel, Active MQ.
    - Utilizarea de baze NoSQL

    Responsabilitati

    Te implici activ in:
    - Conceptia de arhitecturi de software
    - Scriere de specificatii pentru module software
    - Conducerea si indrumarea de echipe de dezvoltare locale sau in outsourcing
    - Planificare si gestiune de sprinturi SCRUM
    - Realizare de activitati de mentoring cu membrii echipelor
    - Realizare de analize si revizii de cod

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    Pachet salarial motivant.
    Posibilitati de asumare de responsabilitati noi, pe pozitii noi, intr-o structura in crestere rapida.

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate. Vor fi invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.