Area Sales Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Renania active.


Vezi toate job-urile Area Sales Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Renania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.10.2017
    Remote work: On-site
    Scurta descriere a companiei



    Cu o istorie de peste 20 ani, Renania este lider in domeniul protectiei muncii si sanatatii. La Renania oferim companiilor partenere si utilizatorilor finali setul complet de solutii, produse si servicii adecvate pentru a proteja viata la lucru, in spitale, in medii cu risc sporit sau in activitatile domestice, de zi cu zi. Rezultatele spun cat esti de bun! Ne plac oamenii motivati, cu focus pe rezultate si initiativa. Apreciem instinctul antreprenorial, gandirea de tip outside the box, abilitatea de a lua decizii inspirate in timp real si si orientarea spre solutie. Pentru cei al caror profil confirma acest gen de vocatie pentru leadership, Renania e mediul potrivit pentru a face performanta. Cititi pe profilul Hipo al companiei descrierea posturilor disponibile in acest moment sau trimiteti cv-ul in atentia colegilor de la Resurse Umane: cariere@renania.ro . Candidatura este selectata in functie de rezultatele obtinute la job-urile anterioare, de optiunile pentru un post, de profil si de numarul de pozitii disponibile.

    Cerinte

    Constituie avantaj experienta anterioara de vanzari;
    Minim 3 ani de experienta in domeniul produselor industriale (de preferat in domeniul echipamentelor de protectia muncii);
    Cunostinte de operare calculator: Word, Excel � nivel avansat;
    Cunostinte de limba engleza � nivel mediu;
    Posesor de permis de conducere
    Excelente abilitati de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverenta);
    Initiativa;
    Capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor;
    Integritate profesionala;
    Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

    Responsabilitati

    Planifica si realizeaza vizite periodice la client;
    Identifica potentiali clienti in zona alocata;
    Intretine si dezvolta relatia cu clientii deja existenti ai companiei;
    Promoveaza intregul portofoliu de produse al companiei;
    Actualizeaza permanent baza de date cu clientii din zona de care este responsabil;
    Negociaza cu clientii conditiile comerciale in limitele de autoritate stabilite prin politica comerciala a Companiei;
    Este responsabil de incasarea banilor in termenul agreat cu clientii;
    Intocmeste periodic si transmite catre Managerul direct rapoarte privind situatia vanzarilor din zona alocata;
    Monitorizeaza concurenta si introduce datele culese in sistemul informatic;
    Prospecteaza piata si tendintele acesteia din zona alocata si propune Managerului direct solutii de crestere a vanzarilor;
    Se asigura de derularea intocmai a contractelor cu clientii din zona alocata;
    Se asigura ca documentatia necesara participarii la licitatiile initiate de clientii din zona alocata este completa si corecta; participa la licitatiile initiate de clientii din zona alocata;
    Realizeaza prezentari de produse si asigura consilierea tehnica pentru distribuitorii din zona alocata;
    Emite comenzi speciale catre departamentul Achizitii sau furnizori interni de produse;
    Transmite cereri de oferta catre furnizori interni pentru produsele care nu fac parte din gama standard de produse.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):

    Pachet salarial motivant;
    Sistem de bonusare;
    Masina de serviciu, telefon mobil;
    Oportunitati de dezvoltare profesionala, programe de training;

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Ilfov,

    4500 - 6500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (441)