Consultant Vanzari Magazin Renania

Angajator: Renania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Actualizat la: 20.08.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa
    - Abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare
    - Experienta similara minim 2 ani
    - Cunostinte procesare vanzari si incasare facturi
    - Adaptabilitate si capacitatea de a gasi rapid solutii
    - Absolvent facultate (Facultate sau experienta de marketing, comunicare constituie avantaj)
    - Persmis Auto Categoria B constituie avantaj

    Responsabilitati

    - Ofera sfaturi clientilor referitor la produsele potrivite nevoile acestora;
    - Promoveaza produsele si serviciile Renania clientilor din magazin;
    - Mentine si dezvolta relatia cu clientii alocati, prin contactarea acestora, desfasurarea de campanii, promotii;
    - Prospectarea pietei, contactarea telefonica a clientilor sau potentialilor clienti;
    - Realizarea de oferte tehnice si comerciale;
    - Incasarea facturilor emise, inregistrarea si emiterea acestora;
    - Mentinerea evidentelor incasarilor zilnice si operatiunile aferente casieriei;
    - Respectarea legislatiei, regulilor si procedurilor companiei;

    Alte informatii

    Pachet Beneficii:
    - Salariu fix RON net
    - Sistem de bonusare lunar in functie de vanzarile realizate
    - Tichete de masa
    - Asigurare medicala, conditii preferentiale ING
    - Acces la programele de pregatire si dezvoltare tehnica si a competentelor