Internship Vanzari

Angajator: Renania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: practica
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 18.08.2017
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cerinte:

    Perseverenta;

    Seriozitate;

    Spirit antreprenorial;

    Natural sales person;

    Open-minded;

    Abilitati excelente de comunicare, vanzare consultativa;

    Capacitate dezvoltata de planificare si organizare, orientare catre rezultate, gandire strategica;

    Dorinta de a se auto-depasi si a performa;

    Experienta in gestionarea relatiilor cu clienti constituie un avantaj;

    Cunostinte excelente de operare MS Office;

    Engleza la nivel mediu;

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:

    Contactarea clientilor si promovarea serviciilor companiei;

    Comunicarea cu clientii, vanzarea si punerea in valoare a produselor si serviciilor oferite prin diferite strategii;

    Identificarea in piata a oportunitatilor de prospectare/promovare si elaborarea strategiei de vanzare;

    Dezvoltarea portofoliului de clienti existenti si potentiali;

    Promovarea portofoliului de produse in universul/zona de clienti alocat(a);

    Gestionarea propriilor proiecte, in regim de eficienta;

    Inlocuirea Reprezentantilor de vanzari titulari atunci cand este cazul;

    Respectarea standardelor de companie privind politica comerciala;

    Candidatii care vor performa in perioada internship-ului vor avea posibilitatea de a continua activitatea ca angajati in programul de dezvoltare al talentelor;