Contabil Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BoostIT HUB active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BoostIT HUB
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.08.2017

    BoostIT HUB is a Romanian-based IT&C company with a vast experience in working with worldwide clients and projects in diverse industries. We focus on delivering projects fast, secure and on demand. Our organization is part of an international group of companies with a similar business mindset / etiquette: team, excellence, trustworthiness, accountability, motivation and continuous learning. This gives us a competitive advantage in terms of expertise, skills, experience and market standards, by broadening our problem-solving spectrum for our clients.

    Cerinte

    — Experienta in contabilitate de minim 3 ani;
    — Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii;
    — Cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate;
    — Cunostinte de limba engleza (cel putin mediu — necesara pentru corespondenta)
    — Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
    — Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate.
    — Rezistenta la stres;
    — Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor;
    — Pregatire: studii de profil economic, finante, contabilitate.

    Responsabilitati

    — Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare pana la nivel de balanta;
    — Elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
    — Mentinerea relatiilor cu organele administratiei publice si locale;

    — Inregistrarea si urmarirea facturilor;

    — Intocmirea si depunerea situatiilor financiare anuale la termenele stabilite de lege.

    — Intocmirea si depunerea raportarilor periodice privind obligatiile de plata fata de bugetul de stat, bugetul local, bugetul asigurarilor sociale de stat, bugetul asigurarilor sociale de sanatate, bugetul asigurarilor de somaj si alte fonduri speciale la termenele si in conditiile prevazute in actele normative in vigoare
    — Efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
    — Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, Registru de Casa, etc.;

    — Exercita si alte atributii cu caracter specific ce decurg din necesitatile si politica societatii sau sunt dispuse de conducerea societatii ;

    ~ Intocmirea statelor de plata pe baza pontajului
    ~ Intocmirea si depunerea declaratiilor privind obligatiile de plata fata de bugetul asigurarilor sociale de stat, bugetul asigurarilor sociale de sanatate, bugetul asigurarilor de somaj si alte fonduri speciale
    ~ Intocmirea contractelor de munca si a actelor aditionale
    ~ Intocmirea adeverintelor de venit.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Salariu motivant, corelat cu nivelul de experienta si cunostintele candidatului.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (116)