Trainer educație financiară

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile OTP Bank active.

Vezi toate job-urile Trainer educație financiară active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: OTP Bank
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 22.09.2017

    Prezenta din 2004 pe piata bancara locala, OTP Bank Romania si-a propus sa devina o banca universala puternica, care sa ofere servicii complete pentru clienti persoane fizice si companii.

    In ultimii 11 ani de cand OTP Bank a intrat pe piata din Romania am demonstrat ca avem capacitatea de a intelege nevoile clientilor si contextul actual al pietei si ca suntem un partener de incredere in furnizarea de servicii financiare.

    In OTP Group, oamenii dau valoare si sunt o adevarata resursa. De aceea, OTP Bank Romania recunoaste, atrage, dezvolta si expune spre calitate si profesionalism capitalul uman, rezultatul fiind o echipa tanara aflata intr-un continuu proces de perfectionare.

    Cerinte

    Cerințe:
    Cautăm candidați cu abilități excelente de comunicare, persoane tinere și creative, care cunosc și îndrăgesc mediul virtual și care în cadrul unui loc de munca full-time sunt dispuse să formeze și să instruiască copii și tineri, în cadrul unor grupuri mici și medii.

    Alte abilități necesare postului:
    - Disponibilitatea de a călători 70% din timpul de lucru (poziție trainer Brașov), respectiv, 50% (poziție trainer București)
    - Imagine de ansamblu și independență în planificare și organizare;
    - Cunoștințe medii de limba engleză și MS Office;

    Avantaje: experiență în educație, activități în ONG-uri, îndrumare, training, cunoștințe în limba engleză/maghiară, permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    - Susține programe/sesiuni de training conform planificării și se asigură de impactul acestora asupra publicului țintă;
    - Contribuie la dezvoltarea planului anual de training;
    - Dezvoltă programe de instruire și dezvoltare organizaționala în baza nevoilor identificate, se asigură că aceste programe au corespuns nevoilor identificate prin sesiuni de follow-up;
    - Elaborează materialele de curs necesare și le actualizează permanent astfel încât informațiile să reflecte schimbările apărute și să asigure impactul asupra publicului țintă;
    - Oferă managerului de proiect feedback în urma sesiunilor de training;
    - Măsoară impactul programelor de training în raport cu obiectivele de învățare, elaborează rapoarte și propune soluții de îmbunătățire a acestor
    Initiază și participă în proiecte crosfuncționale

    Mențiune: candidatii trebuie să fie disponibili începând cu luna septembrie 2017.
    Perioada de instruire a trainerilor va implica o perioadă de pregătire în Budapesta, Ungaria.