Credit Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talentor Romania active.

Vezi toate job-urile Credit Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: Talentor Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.08.2017

    Talentor Romania is the local branch of an international Human Resource solution provider and it's currently recruiting for the following role.

    Cerinte

    - minim 2 ani experienta pe un rol asemanator ( colectare creante, analize).

    Responsabilitati

    - Raspunde de respectarea si aplicarea procedurii si politicii de credit a companiei;
    - Colecteaza informatiile necesare constituirii dosarului de credit;
    - Analizeaza aceste informatii si propune o limita de credit cat si garantiile necesare
    - Pozitioneaza clientul intr-o categorie de risc, conform procedurii de credit
    - Reduce la maxim intarzierile la plata (actiuni preventive si de recuperare)
    - Asigura evidenta soldurilor clientilor companiei
    - Asigura suportul necesar pentru personalul din sucursale pentru recuperarea creantelor de la clienti
    - Furnizeaza catre Credit, Trezorerie si Contabilitate informatii despre soldurile clientilor si despre evolutia AR.
    - Mentine la zi dosarele clientilor (bilanturi anuale, garantii, corespondenta)
    - Monitorizarea zilnica activitati de recuperarea prin avocati si executori juridici
    - Colectarea tuturor documentelor necesare in procesul de recuperarea prin avocati si executori juridici
    - Contaceaza zilnic clienti si responasbile de clienti cu creantele restante si asista la masuri de recuperare
    - Participa activ la intocmirea rapoartelor specifice departamentului de Credit
    - Ofera toate informatiile solicitate de catre firma de Audit.
    - Intocmeste ordonantarile de plata catre clienti in cazul primirii unor sume necuvenite de la acestia

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (12)