Junior Content Writer

Angajator: Senior Software
Domeniu:
  • IT Software
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 17.08.2017

    Senior Software este unul dintre cei mai dinamici furnizori locali de solutii software integrate pentru managementul afacerilor. Datorita celor peste 300 de implementari de succes si a cresterii continue la nivel de companie, am reusit sa ne diferentiem ca unul dintre principalii provideri de solutii software integrate din Romania.

    Compania noastra a fost fondata in 2003, iar in prezent avem peste 140 de angajati, cu birouri in Bucuresti, Cluj, Constanta si Iasi.

    Succesul proiectelor noastre se datoreaza profesionalismului si know-how-ului echipei, dar si parteneriatelor incheiate de-a lungul timpului cu jucatori de talie mondiala, cu care impartasim trasaturi precum dinamismul, inovatia si, cel mai important, dorinta de a transforma tehnologia in beneficii directe pentru companii.

    Intra pe www.seniorsoftware.ro , https://www.itdepot.ro/ si www.seniorERP.ro pentru a afla detalii despre noi si proiectele noastre!

    Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro

    Cerinte

    - Utilizarea impecabila a limbii romane, inclusiv ortografie, gramatica si punctuatie;
    - Capabil sa isi adapteze stilul de scriere/continutul la publicul tinta
    - Persoana organizata, gandire logica, cu un strop de imaginatie;
    - Limba engleza la nivel cel putin conversational este necesara;

    Reprezinta un avantaj:
    - Studii superioare in unul din domeniile: Informatica (cu pasiune pentru scris), Economie/ Marketing (cu atractie pentru PR & Comunicare), Jurnalism sau similar (cu pasiune pentru tehnologie);
    - Experienta in sectorul IT/tehnologie sau agentie/departament de marketing.
    - Experienta de scris demonstrata (articole, blog personal, etc)

    Responsabilitati

    - Intelegerea sistemelor din portofoliu si a pietei pentru a putea crea continut
    - Interactiunea cu departamentele interne si clientii pentru identificare idei de continut, obtinere de informatii
    - Scrierea de continut pentru blog, site, prezentari de companie si de produse/servicii;
    - Scrierea de continut adaptat la obiectivele de marketing (awareness, lead generation, SEO etc.)
    - Parcurgere texte pentru verificare ortografie, gramatica, cursivitate in structurarea ideilor;
    - Asigurarea coerentei stilului si tonului vocii;
    - Identificarea de informatii interesante care sa atraga vizitatori pe site-ul companiei; participarea la discutiile de generare idei pentru social media, blog, campanii de marketing etc.;
    - Imbunatatirea permanenta a strategiei de continut pe baza analizei rezultatelor obtinute.

    Alte informatii

    - Pachet salarial atractiv;
    - Un mediu de lucru relaxant, insa profesional care incurajeaza invatarea si dezvoltarea;
    - Profesionalism, proiecte interesante si provocatoare;
    - Servicii medicale private;
    - Decont pentru activitatile sportive, 7Card;
    - Zi de fructe si cafea la discretie;
    - Conditii excelente de munca;
    - Posibilitatea de avansare in cadrul companiei.