Inginer prelucrari mecanice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Inginer prelucrari mecanice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.08.2017

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    CANDIDATUL IDEAL:

    - Studii superioare inginer mecanic (profil TCM);
    - MS Office (Word, Excel, Power Point);
    - Cunostinte de limba engleza;
    - Experienta pe un post similar;
    - Programarea masinilor unelte cu C.N.C.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI:

    - Pregateste si controleaza documentatia tehnologica pentru repere şi SDV-uri;
    - Elaboreaza desenele de executie a relerelor si tabelele de componenta;
    - Elaboreaza fisa tehnologica cu etapele si parametrii tehnologici optimi de realizare a reperului;
    - Intocmeste consumul specific de materii prime si materiale si evalueaza norma de timp;
    - Intocmeste instructiunile de lucru pentru utilajele din sectorul de care se ocupa.