COLLECTION OFFICER (part-time/full-time)

Angajator: Top Factoring
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.07.2017

    Top Factoring este unul dintre liderii pietei autohtone de servicii financiare. Avantajul nostru competitiv consta in asigurarea unui management inteligent al creantelor neincasate, prin colectarea de o maniera corecta a debitelor, atat de la persoane fizice, cat si de la companii. Alaturandu-va echipei Top Factoring veti beneficia de un mediu de lucru profesionist si de sansa dezvoltarii durabile a carierei.

    Cerinte

    - Atitudine pozitiva si orientare catre client si rezultate
    - Constituie avantaj experienta in domeniu
    - Foarte bune abilitati de comunicare si spirit de echipa
    - Abilitati de organizare si atentie la detalii
    - Bune cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
    - Disponibilitate de a lucra in ture, full-time sau part-time

    Responsabilitati

    - Contactarea telefonica a clientilor si gestionarea unui portofoliu alocat
    - Informarea clientilor asupra aspectelor specifice debitelor/platilor
    - Negocierea termenelor de plata printr-un discurs persuasiv
    - Introducerea informatiilor in aplicatia interna
    - Mentinerea standardului de calitate stabilit

    Alte informatii

    Iti oferim:
    - Un salariu fix, dar si bonusuri lunare
    - Posibilitatea de a participa la traininguri si coachinguri periodice
    - Reale sanse de promovare
    - Activitati distractive alaturi de colegi in Team Building-uri, Christmas Parties, Happy Hours
    - Acces la pachete de servicii medicale
    - Smartphone din partea companiei, precum si reduceri la servicii de telefonie