Specialist Salarizare Productie

Vezi toate job-urile British American Tobacco Romania (inactiv momentan) active.

Vezi toate job-urile Specialist Salarizare Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: British American Tobacco Romania (inactiv momentan)
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 07.08.2017

    British American Tobacco (www.bat.com) is a market leading, global organisation with a long, established history and a bright and dynamic future. Thanks to our people we have continued to deliver growth and exceed expectations in an increasingly complex and challenging marketplace.

    Our aim is to become the leading tobacco company in each of our markets by providing excellent products with confidence and responsibility expected of global consumer brands.

    If you have the talent and motivation to help us succeed you’ll find we are equally committed to helping you reach your full potential too.

    Cerinte

    Studii superioare
    Cunostinte bune de PC (in special Microsoft Excel, Word)
    Aptitudini bune de comunicare
    Aptitudini bune de planificare si raportare
    Cunostinte bune a legislatiei fiscale si a legislatiei muncii
    ​Experienta in calculul salariilor pentru organizatii mari de tip productie

    Responsabilitati

    Scop:
    Asigura activitatile de salarizare pentru toti angajatii companiei
    Asigura suport in alinierea politicilor de resurse umane, in linie cu strategia regionala si globala de resurse umane, la nevoile si obiectivele locale de business
    Responsabilitati principale:
    Intretinerea structurii utilizatorilor de pontaj in aplicatia UCMS HR
    Acordare suport angajatilor/managerilor pentru intocmire si reglare pontaj si operare in modulul Employee Self Service
    Reglarea neregulilor de pontaj rezultate la importul de date de pontaj in aplicatia UCMS PAY
    Intocmirea si transmiterea catre furnizorul de software a fisierelor de prime, ajutoare sociale, certificate medicale, alte drepturi salariale si a retinerilor salariale
    Primeste solicitarile de avans salarial si concediu de odihna, proceseaza si transmite platile si centralizeaza informatiile pentru calculul salarial
    Depunerea dosarului de recuperare sume din FNUASS la Casa de Sanatate
    Verificarea statului de plata si a rapoartelor salariale
    Transmitere rapoarte contabile intocmite de furnizor catre departamentul Financiar — Contabil
    Transmitere fisier plata salarii si avansuri catre enitatea de shared service
    Raportari interne si externe
    Asigura suport si consultanta sefilor directi referitor la modul de interpretare si aplicare a politicilor de resurse umane.

    Hybrid