Consilier juridic junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Credius active.

Vezi toate job-urile Consilier juridic junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Credius
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.02.2019

    Credius este o institutie financiara nebancara tanara care ofera solutii de creditare optime, dedicate persoanelor fizice. Suntem prezenti in Romania din 2013 si continuam sa ne dezvoltam prin curaj, invoatie si perfectionare continua. Ne dorim in echipa noastra persoane care au potential si care isi doresc sa avanseze pe plan profesional. Daca esti o persoana pozitiva, orientata catre solutii constructive si daca te caracterizeaza atitudinea „I can!”, te invitam sa faci parte din echipa noastra!

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare juridice;
    - Bune cunostinte de operare PC (MS Office);
    - Persoana orientata spre a-si construi o cariera in domeniul juridic;
    - Persoana organizata, cu atentie distributiva;
    - Capacitate de prioritizare a sarcinilor;
    - Persoana perseverenta, capabila sa respecte termenele.

    Responsabilitati

    - Elaboreaza, revizuieste si redacteaza actele juridice ale societatii, contractele cu clientii si cu furnizorii si tine evidenta acestora;
    - Mentine legatura cu autoritatile statului (Registrul Comertului, BNR, ANPC);
    - Verifica si avizeaza din punct de vedere al validitatii juridice propunerile de contracte primite, respectiv raspunde obiectiilor formulate de client/furnizor la proiectele de contracte propuse;
    - Tine evidenta litigiilor, formuleaza aparari;
    - Monitorizeaza legislatia si informeaza departamentele afectate de schimbarile legislative;
    - Intocmeste la cererea departamentelor functionale ale angajatorului acte juridice de orice fel, respectand prevederile legale privind intocmirea actelor juridice respective;
    - Verifica, scaneaza si arhiveaza documentele specifice activitatii, respectand termenele stabilite;

    Alte informatii

    Beneficii

    - Training de specialitate;
    - Acumularea de experienta in domeniul juridic;
    - Know-how de la o echipa formata din cei mai buni profesionisti in domeniu;
    - Abonament servicii medicale;
    - Asigurarea transportului de la/ catre metrou;
    - Zile suplimentare de concediu de odihna in functie de vechimea in cadrul companiei.

    3000 - 3600 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (16)