Cautam Head of Sales and Marketing

Angajator: WebDigital
Domeniu:
  • Management Trainee
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.08.2017

    WebDigital este o agenție de marketing digital, specializată în gestionarea de campanii de promovare online prin PPC marketing.

    Investim deștept pe canale online precum Google, Youtube, Facebook ș.a.. bugetele clienților noștri.

    Avem cunoștințele pentru asta ca și parteneri Premium ai Google și ne plac oamenii gata să învețe, să optimizeze apoi și să să dezvolte constant alături de noi.

    Totodată, WebDigital este un mod de a fi:
    avem doar angajați (oameni care sunt angajați și pasionați de ceea ce fac) și nu salariați,
    suntem atenți la balanța privat-profesional și de aproape 12 luni testăm săptămâna de doar 4 zile lucrătoare,
    construim o echipă sudată și ne dezvoltăm împreună.
    Mai concret, ne dorim să fim acel loc de muncă unde abia aștepți să ajungi dimineața pentru cafea și pentru proiectele care să te pasioneze.

    Cerinte

    - Experienta minima de 4 ani, insumand atat coordonare echipe de sales, cat si dezvoltarea si implementarea unor strategii de marketing,
    - Atitudine pozitiva, leadership, capacitate de invatare,
    - Aplicarea unor metode stiintifice la probleme complexe specifice proceselor de sales si marketing modern,
    - Capacitate analitica dezvoltata, puternic drive intern,
    - Spirit antreprenorial, networking-ul “in sange, intelegere a pietei de digital marketing si e-commerce, fascinatie pentru tehnologie, centrare pe nevoile clientului.
    - Comunicare excelenta, scris si oral, in romana si engleza.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza planurile de dezvoltare strategica pentru generarea de piata noua,
    - Determina si dezvolta activitati de comunicare specifice marketing-ului,
    - Analizeaza si evalueaza piata si trend-urile ce impun modificari ale strategiei de marketing si/sau sales, in scopul unei alinierii pentru atingerea asteptarilor clientilor si obiectivelor agentiei,
    - Identifica oportunitati de promovare a imaginii agentiei si sustine comunicarea strategica de marketing,
    - Propune si investeste bugetul de marketing pentru cresterea direct si indirecta a ROI,
    - Dezvolta strategia pentru atingerea, impreuna cu departamentele coordonate, a obiectivelor de sales, sustinute si ainiate cu KPI-urile specifice actiunilorm de marketing,
    - Propune, construieste, eficientizeaza si implemeteaza structuri si procese de management al performantei.
    - Dezvolta si sustine echipa de sales si marketing pentru a atinge obiectivele.

    Alte informatii

    Credem despre WebDigital ca:
    - Suntem un loc “scoala, unde ai timp saptamanal alocat pentru dezvoltarea personala si training-uri dedicate,
    - Punem accent pe atingerea calitativa a obiectivelor (inteligenta, nu muschi),
    - Paticipam la evenimente de profil din tara si strainatate,
    - Deținem un sistem testat de management eficient al timpului,
    - Construim o balanta “life-work pe care, cel mai probabil, nu o regasesti in alta parte,
    - Propunem si alte beneficii, care te vor surprinde placut.