Invatator/Invatatoare Montessori 6-10 ani

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Invatator/Invatatoare Montessori 6-10 ani active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.08.2017

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Profil dorit:

    - Persoana iubitoare de copii, cu respect fata de ei, cald/a, empatic/a, responsabil/a, ordonat/a;
    -Specializarea in invatamantul primar si prescolar;
    -Experienta ca invatator/invatatoare intre 1 si 5 ani intr-un sistem de stat sau privat;
    -Limba engleza-nivel avansat;
    -Deschidere si flexibilitate privind metode noi de predare;
    -Crearea si intretinerea in clasa a unui mediu educational relaxat, integrativ si cooperant;
    -Dorinta de autoperfectionare

    Candidatul ales va urma un curs de formare in afara tarii pe parcursul a 10 luni si va lucra apoi intr-o echipa tanara si motivata in cadrul unui concept Montessori deosebit.
    Cautam pe cineva cu care sa colaboram pe termen lung pentru a creste copiii in armonia si spiritul pedagogiei Montessori, sa ii sustinem si ajutam pe drumul de deveni independenti, increzatori, si fericiti.

    Responsabilitati

    - Specifice rolului de pedagog Montessori — pregatirea mediului, coordonarea activitatilor in clasa, pregatirea materialelor, motivarea si indrumarea copiilor, crearea si mentinerea unei atmosfere armonioase si propice activitatilor;
    -Observarea si evaluarea individuala a evolutiei copiilor;
    -Realizarea planului pedagogic anual, lunar si saptamanal;
    -Contribuie la buna desfasurare a activitatii pe tot parcursul derularii programului si comunica eficient cu restul personalului implicat in acest proces;
    -Comunicarea cu parintii

    -Posibilitatea de afirmare in cadrul unei scoli cu profil unic in Romania (conceptul nostru de Montessori)
    -Mediu nou, echipa tanara, cu viziuni deschise si optimiste, care cauta o colaborare calitativa si bazata pe respect si incredere reciproca
    -Clasa proprie, cu multitudine de oportunitati de dezvoltare si afirmare, coordonare activitati specific pedagogiei Montessori
    -Oportunitate unica de familiarizare, cunoastere si invatare a metodologiei Montessori, si de aplicare si exercitare a tuturor atributiilor unui pedagog.
    -Pachet salarial motivant
    -Cursul va fi platit integral de catre companie si in plus se vor sustine cheltuielile de deplasare si sedere pe toata durata cursului.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (43)