Innovation Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ursus Breweries active.

Vezi toate job-urile Innovation Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2017

    Suntem este cel mai mare producător de bere din România, cu un portofoliu de mărci puternice, cu care ne mândrim și pe care le iubesc milioane de români. Prietenia, pasiunea și dezvoltarea ne însuflețesc pe toți, fie că vorbim de colegii din fabricile noastre (din Brașov, Buzău, Cluj-Napoca și Timișoara), din depozite, de pe teren sau din sediul central din București.

    Povestea Ursus Breweries e împletită cu povestea fiecărui om din echipa noastră.

    Cerinte

    STUDII SI CALIFICARI:
    o Studii superioare
    o Limbi straine: Avansat limba engleza atat scris, cat si vorbit, este esentiala dat fiind contextul international.
    o Cunostinte de operare PC: Word, Excel, PowerPoint, instrument dedicat pentru Managementul Proiectului (Microsoft Project), portal Microsoft SharePoint.

    EXPERIENTA PROFESIONALA:
    o Min 3 ani experienta de proiecte in care si-a dovedit gandire strategica.
    o Minim 3 ani de expertiza in project management ori managementul dezvoltării noilor produse în cadrul unei companii multinaţionale., relatii cu furnizori, relatii cu agentii, coordonare de echipe
    o Min 2 ani experienta in prezentari in fata top management.

    COMPETENTE FUNCTIONALE:
    o Excelente abilitati de comunicare si relationare
    o Abilitati puternice de leadership
    o Gandire strategica
    o Experienţă anterioară în managementul proiectelor
    o Creativitate in dezvoltare de noi produse

    Responsabilitati

    • Dezvolta împreuna cu Managerul Senior strategia de inovatie pe termen lung pentru toate marcile Ursus Breweries, proces esential in cadrul planificarii strategice.
    • Coordoneaza echipa comerciala si tehnica in dezvoltarea şi implementarea unor proiecte majore de NPD constand in lansarea de marci sau categorii noi, neexistente in portofoliul actual Ursus Breweries.
    • Coordoneaza dezvoltarea de produs (ambalaj, lichid) in stransa legatura cu departamentul tehnic, procurement, agentii de dezvoltare de ambalaj din cadrul proiectelor de NPD pentru marcile deja existente. Va face parte integranta in cadrul echipei de proiect sub leadership-ul managerului de proiect.
    • Coordoneaza workshop-uri de inovatie, parte esentiala a dezvoltarii strategiei de inovatie.
    • Cauta activ noi furnizori cu solutii creative, este un expert intern pentru departamentul de marketing in ceea ce priveste cerintele si posibilitatile tehnice legate de inovatie.
    • Coordoneaza training-uri si sesiuni de prezentare a diverselor exemple de proiecte de NPD din regiune, trend-uri - pentru echipa mutifunctionala.
    • Mentine o stransa legatura cu echipa comerciala si tehnica, pentru a intelege cum putem aplica noi solutii inovatoare la proiectele de NPD

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (73)