Referent Creante

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile Referent Creante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.07.2017

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    *Acest rol va fi pe un contract pe o perioda determinata de 1 an.

    Experiența obligatorie:
    - Cunostinte Microsoft Office, SAP;
    - Gestionarea relatiilor cu clientii;
    - Cunoasterea procedurilor in vigoare specifice activitatii de creante;
    - Experienta relevanta — min 2 ani.

    Ce ar reprezenta un avantaj?
    - Studii medii economice — Studii superioare reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    Ce vei face?
    - Contactezi clientii in vederea achitarii facturilor scadente;
    - Preiei extrasele bancare si operezi incasarile in sistemul informatics;
    - Urmaresti creantele externalizate;
    - Pregatesti dosare juridice in vederea actionarii in instant pentru recuperarea creantelor restante;
    - Pregatesti dosarele clientilor insolvabii in vederea devalorizarii;
    - Preiei solicitari de esalonare debit, analizezi cererile si faci propuneri cu privire la inchereiea conventiilor de esalonare;
    - Urmaresti respectarea conventiilor de esalonare incheiate si se ocupa de recuperarea creantelor neachitate;
    - Preia solicitari din crm, le analizeaza si transmite punct de vedere catre departamentul desemnat sa raspunda clientului.

    Alte informatii

    Ce oferim?
    - Locatie centrala
    - Mediu dinamic
    - Discount-uri pentru diverse servicii si o serie de alte beneficii derivate din ccm

    Dacă eÈ™ti…
    - Orientat catre rezultate
    - Analitic si logic
    - Team player

    *Doar aplicanții selectați vor fi contactați.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 2300 RON NET / luna
    Remote

    Vezi job-uri similare (4)