Asistent/a Administrativ Departament Achizitii

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Altele
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 17.08.2017

    Veo WorldWide Services este o companie cu 9 ani de experiență, cu o creștere de 140% in ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

    Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.
    Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

    Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

    Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

    Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!

    Cerinte

    Toate aceste lucruri le vei invata si mai usor (si te vor ajuta sa ai succes) daca esti :

    - vorbitor de limba franceza (conversational si scris – minim > nivel mediu)
    - cel mai bun in excel;
    - orientat catre rezultate;
    - organizat;
    - pozitiv;
    - comunicativ;
    - deschis la nou;
    - motivat;
    - teamplayer;
    - disponibil la deplasări in Franta;

    Responsabilitati

    Daca ti-am captat atentia, am vrea sa iti mai spunem ca in echipa noastra vei invata sa:

    • gestionezi și sa verifici emailurile primite cu scopul de a conține toate informațiile necesare;
    • sa te ocupi de diverse task-uri de back-office (solicitarea de carti de vizita pentru departamente, samd.).
    • tratează punctual toate cererile de integrare a noilor salariați: întocmește cererea de material informatic, telefon, mașină, avans deplasări;
    • arhivează rapoartele de activitate acompaniere achizitor trimise de manageri și întocmește un tabel cu frecvența turneelor de acompaniere;
    • realizează în fiecare marți raportul de geolocalizare a acheteur-ilor terrain din Franța, confruntând informațiile de pe gps cu informațiile trecute în raportul lor de activitate și introduce aceste date cu privire la activitatea lor în SAP;
    • verifica deconturile celor de la marketing si comercial care fac deplasari (turnee, saloane)
    • faciliteaza legatura intre marketing si magazine in ceea ce priveste transmiterea informatiilor care vin la magazine.
    • organizează deplasările la saloane și turnee pentru toți angajații departamentului în funcție de planificarea lunară: validarea traseelor, rezervări de mașini, rezervări de hotel, trimiterea sintezei(foaia de rută) către toate persoanele care merg la salon, înregistrarea costurilor și facturilor;

    Noi valorificăm dorința ta de a învăța si iti oferim următoarele beneficii:

    - training-uri pentru dezvoltarea competenţelor la sediul clientului;
    - posibilitatea de dezvoltare a carierei prin feedback și coaching din partea responsabililor direcți;
    - echipa unită, dinamică și de succes;
    - pachet salarial motivant.

    Te-am convins ?

    Hai sa facem cunostinţă !