Programator web / front-end

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ascendia S.A. active.

Vezi toate job-urile Programator web / front-end active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Ascendia S.A.
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.06.2018

    Ascendia este o companie cu 10 ani experienta in piata de eLearning, fiind unul dintre principalii furnizori de astfel de produse si servicii din Romania. Ascendia dezvolta platforme educaționale tip Learning Management System (LMS), cursuri eLearning pentru companii, manuale digitale și software educațional pentru copii. In 2016 compania s-a listat la Bursa de Valori Bucuresti.
    Consideram ca, inainte de toate, produsele si serviciile oferite de noi trebuie sa fie de cea mai buna calitate. Pentru a afla mai multe detalii, puteti vizita site-urile companiei: ascendia.ro, dacobots.com, eduteca.ro, elearning.ro.

    Cerinte

    Iată ceea ce ar trebui să știi:
    - Javascript la nivel mediu-avansat - un framework gen AngularJS / Backbone.js / Ember.js
    - HTML5, XML,CSS la nivel mediu - avansat

    Constituie avantaje binevenite oricare din urmatoarele:
    - experiența cu Git/SVN
    - ai lucrat cu JIRA, Trello, Asana sau ceva similar
    - experienta cu Unity sau/si Adobe Flash AS, oricare versiune

    Ne-ar place să:
    - fii creativ în soluțiile pe care le găsești
    - dorești să te perfectionezi
    - ai spirit de echipă

    Responsabilitati

    Succint ceea ce vei face:
    - editare fisiere XML/HTML5/CSS pentru obiectele create

    Alte informatii

    Ce iți putem oferi noi:
    - management înțelegător, pe măsura seriozității demonstrate și a indeplinirii sarcinilor trasate
    - mediu de lucru prietenos
    - metrou aproape
    - satisfacția că munca ta are un impact real în educație
    - avem și salariu bun, dar sperăm că și restul sunt importante pentru tine

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (525)