Referent Tehnic (departament Radio)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Camusat RomTelecomunicatii active.

Vezi toate job-urile Referent Tehnic (departament Radio) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Camusat RomTelecomunicatii
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.12.2017

    CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - Societate multinationala, parte a grupului francez CAMUSAT, leader in domeniul constructiilor de infrastructuri pentru telecomunicatii.

    Cerinte

    Cerinte

    Studii medii (sau superioare) cu profil tehnic
    1-3 ani de experienta relevanta de preferat intr-o companie cu profil tehnic/de constructii
    Cunostinte de limba engleza sau franceza ar fi un plus
    Cunostinte bune de operare PC Word, Excel, Outlook
    Atentie la detalii
    Orientare catre rezultate
    Abilitati de implementare sarcini administrative

    Responsabilitati

    Functia Postului

    Pentru a sprijini Departamentul Radio national in implementarea sarcinilor administrative, cautam un Referent Tehnic pentru a ajuta cu arhivarea, compilarea si urmarirea documentelor necesare punerii in functiune a unui site de telecomunicatii.
    Raportand catre un Project Manager Tehnic, candidatul potrivit va fi expus la documentatie cu un continut tehnic, un mediu de lucru dinamic si o diversitate mare de proiecte.

    Sarcini

    Inregistrarea de date pe diferite platforme online
    Inregistrarea si arhivarea documentelor legate de serviciile externalizate (inregistrari receptive, rapoarte, formulare de feedback, anexe)
    Mentinerea comunicarii cu persoanele implicate (client, terti si personal depozit Camusat) pe toata durata procesului de solicitare, ridicare, transport si depozitare materiale
    Mentine o evidenta clara (hardcopy si softcopy) a tuturor documentelor de insotire si a PV diverse
    Informarea managerilor de proiecte Camusat cu privire la toate operatiunile desfasurate pe fiecare proiect sub forma unui raport simplu precum si raportari generale, saptamanale
    Completarea dosarelor proiectului pe masura ce sunt obtinute noi documente si raportarea gradului de completare
    Intocmirea sau verificarea listelor de materiale radio inainte de inaintarea lor catre diferiti clienti sau depozitele acestora
    Conceperea dosarului final al proiectului
    Arhivarea dosarelor finalizate

    Alte informatii

    Beneficii

    Salariu motivant
    Bonus de performanta
    Oportunitatea de a lucra in proiecte mari, inovative
    Oportunitati de dezvoltare pe baza de performanta
    Pachet de beneficii (abonament medical, transport asigurat s.a.)